ویدیوهای قرار گرفته در وبلاگ، بر روی یوتیوب آپلود شده‌اند لذا با اینترنت ایران قادر به تماشای آنها نیستید.
Follow us on
اسکناس های یورو چگونه چاپ میشوند؟ | مراحل ساخت پول های کاغذی | کارخانه تولید دلار

اسکناس های یورو چگونه چاپ میشوند؟ | مراحل ساخت پول های کاغذی | کارخانه تولید دلار

اسکناس‌ها تاریخچه‌ای به قدمت قرن‌ها دارن با پیشرفت تکنولوژی پولها دست خوش تغییرات زیادی شدن.از تکنولوژیهای پیشرفته ساخت گرفته تا موارد امنیتی که باعث شده آنها را نتوان کپی کرد. در این ویدیو نگاهی کوتاهی داریم به مراحل ساخت اسکناس های یورو.

از جمله ویژگی‌هایی که برای جلوگیری از جعل اسکناس به آن می‌افزایند:

پرتره: تصویر پرتره‌ مربوط به یک اسکناس که جعلی نیست، در پس‌زمینه و واقعی به نظر می‌رسد؛ اما تصویر در اسکناس جعلی، صاف، کدر و تاریک است.

⭐ کادر: خطوط اطراف یک اسکناس واقعی، منظم و واضح و خطوط مربوط به یک اسکناس جعلی، نامنظم و تار است.

📌 مهر و موم خزانه‌داری و بانک مرکزی: در اسکناس‌های واقعی، لوگو و مهر خزانه‌داری و بانک مرکزی واضح است اما در اسکناس‌های جعلی این لوگو، ناهموار و غیرعادی است.

⭐ شماره سریال: فاصله‌ اعداد در شماره‌ سریال مربوط به اسکناس‌های واقعی، مساوی است و رنگ جوهر آن مشابه با رنگ جوهر مهر خزانه‌داری است اما در اسکناس جعلی اینطور نیست.

📌 کاغذ: کاغذ اسکناس‌های واقعی دارای الیاف قرمز و آبی است اما در کاغذ اسکناس‌های جعلی رنگ آبی و قرمز روی سطح اسکناس چاپ شده و درون الیاف آن حک نشده است. کاغذ اسکناس‌های واقعی از خمیر پنبه ساخته شده است تا دوام بیشتری داشته باشد. اگر کاغذ اسکناس واقعی زیر نور ماوراء بنفش قرار داده شود نسبت به کاغذهای تجاری، مات است.

⭐ واتر مارک: اگر اسکناس واقعی را زیر نور قرار دهید، پرتره‌ای مشابه تصویر چاپ شده روی اسکناس را خواهید دید. نواحی واترمارک روشنتر هستند چرا که کاغذ در آن قسمت نازکتر است. واتر مارک از بارزترین ویژگی‌های امنیتی یک اسکناس است چرا که جعل کردن آن بعید است.

📌 نخ امنیتی اسکناس: نخ امنیتی اسکناس در داخل الیاف اسکناس تعبیه شده و نامرئی یا براق است و اگر زیر نور نگه داشته شود به شکل یک خط صاف پدیدار می‌گردد. مواد به کار رفته در این نخ از ویژگی‌های امنیتی کاغذ است.

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *